Kwalifikacje energetyczne do 1 KV

W obecnych czasach urządzenia elektryczne są wszechobecne i nie można wyobrazić sobie bez nich życia.
Aby działały poprawnie konieczne są sieci i instalacje służące do ich zasilania. Wszystkie te elementy wymagają wykwalifikowanych osób, które są odpowiedzialne za ich utrzymanie. Aby prawidłowo i bezpiecznie wykonywać prace przy urządzeniach i instalacjach elektrycznych musimy posiadać niezbędną wiedzę i umiejętności, które możemy zdobyć biorąc udział w zajęciach podstaw elektryki. Na zajęciach zdobędziesz wiedzą teoretyczną jak i praktyczną.
Nauczymy cię podstawowych pojęć z elektrotechniki tj. rezystancja, reaktancja, napięcie, prąd, moc, energia. Nauczysz się czytać i rozumieć schematy elektryczne i rozpoznawać symbole graficzne tam występujące.
Uczestnicząc w zajęciach praktycznych:
- zapoznasz się z zasadą działania aparatury elektrycznej tj. przekaźnik, stycznik, aparat zmierzchowy, przekaźnik czasowy, licznik energii elektrycznej.
- Samodzielnie zabudujesz i połączysz elementy instalacji elektrycznej.
- Zamontujesz rozdzielnicę elektryczną, następnie wyposażysz ją w aparaturę elektryczną i połączysz zgodnie ze schematem te aparaty (zabezpieczenia, przekaźniki).
- Ułożysz przewody elektryczne,
- zamontujesz łączniki, gniazdka oraz oprawy oświetleniowe i je podłączysz według schematu.
- Tak wykonaną instalację poddasz sprawdzeniu, wykonując proste pomiary sprawdzające prawidłowość montażu instalacji.
- Dowiesz się jak zbudowane są urządzenia elektryczne i jak prawidłowo podłączyć je do instalacji elektrycznej – na zajęciach praktycznych wykonasz podłączenie silnik z falownikiem i układem sterowania do instalacji elektrycznej.
- Dowiesz się czym jest multimetr i jaki wybrać na początek, jak nim zmierzyć interesujące parametry elektryczne urządzeń i instalacji elektrycznych.
Uczestnicząc w zajęciach zapoznasz się z przepisami i obowiązkami jaki związane są z wykonywaniem zawodu elektryka.
Zakres tematyczny szkolenia:
- Bezpieczeństwo i higiena pracy w zawodzie elektryka (organizacja stanowiska pracy, środki ochrony zbiorowej i indywidualnej, zagrożenia występujące na stanowisku pracy).
- Podstawy elektrotechniki (podstawowe pojęcia, obwody prądu stałego i zmiennego, elementy obwodów elektrycznych, układy sieciowe).
- Instalacje elektryczne (przewody i osprzęt elektryczny, rodzaje instalacji elektrycznych, dokumentacja elektryczna, schematy elektryczne, sprawdzenie i uruchomienie instalacji elektrycznej, eksploatacja instalacji elektrycznych).
- Maszyny i urządzenia elektryczne (silniki i transformatory oraz ich budowa i zasada działania, montaż i uruchomienie maszyn elektrycznych, ocena stanu technicznego maszyn elektrycznych).
- Narzędzia, przyrządy i urządzenia w pracy elektryka (wyposażenie stanowiska pracy).
Biorąc udział w zajęciach z podstaw elektryki zdobędziesz wiedzę i umiejętności w zakresie:
- montażu,
- remontów,
- obsługi i konserwacji urządzeń, instalacji i sieci elektrycznych.
Są to umiejętności oczekiwane przez pracodawców, jak również umożliwią Ci założenie własnej działalności gospodarczej w tym zakresie. Po ukończeniu kursu uczestnicy będą mogli przystąpić do egzaminu aby uzyskania uprawnienia elektryczne w zakresie EKSPLOATACJI.
Postaw na przyszłość i zainwestuj w swoją wiedzę!
Zawód elektryka od dawna cieszy się znacznym zainteresowaniem. Jako elektryk możesz znaleźć zatrudnienie w przemyśle, budownictwie, usługach – przy eksploatacji urządzeń elektrycznych, naprawach urządzeń elektrycznych, montażu instalacji i urządzeń elektrycznych.
Tytuł załącznika | Wielkość pliku | Link do pobrania |
---|---|---|
KWALIFIKACJE DO 1 KV OSOBY MŁODE | 51 KB | Pobierz plik |